PVC-varoitusmerkintänauha - SARJA 24-osainen vahva YB
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
3M™-väri- ja lattiamerkintäteipit sopivat optimaalisesti rakennusten huoltotöihin ja laitteistojen turvallisuuden parantamiseen. Värillisten PVC-teippien erikoisrakenne kestää naarmuja, kulumista, sääolosuhteita sekä useimpia kemikaaleja. Helppo käsitellä, erittäin mukautuva myös epätasaisilla pinnoilla.
Teippi soveltuu vaarakohtien ja materiaalien sijoituspaikkojen merkintään sekä kulmien ja reunojen merkitsemiseen.
3M™ 5702 -nauhassa on keltaiset ja mustat raidat, ja sen kulumisen, hankauksen, kosteuden ja sään kestävyys antaa sille pitkän käyttöajan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Teippi |
|---|---|
| Varastointilämpötila | 16–27 °C |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 18 kuukautta |
| Vetolujuus | 26 N/mm |
| Teipin isku | Yksipuolinen |
| Väri | keltamusta |
| Leveys | 50 mm |
| Pituus | 33 m |
| Valmistajan merkintä | 572 |
| Lämpötilankestävä enintään | 4–77 °C |
| Paksuus | 0.14 mm |
| Liimalujuus teräksellä | 2.1 N/mm |
| Liimamassa | Kumi-hartsi |
| Varastoinnin ilmankosteus | 40–60 % |
| Elastisuus | 170 % |
| Pidikkeen materiaali | PVC-kalvo |
| Liner saatavilla | ei |
| Teippien määrä | 1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G083642YB |
|---|---|
| EAN | 50021200045856 |