Kangasteippi UV-säteilyn kestävä 48X23
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
3M™ 8979 soveltuu taipuisan rakenteensa ja UV-kestävyytensä ansiosta pysyvään ja tilapäiseen käyttöön sisällä ja ulkona. Sen lisäksi se hylkii vettä, minkä vuoksi sitä voi käyttää myös tiivistämiseen.
Ohje
3M™-tuotteiden vähimmäissäilyvyysaika pätee noudatettaessa määritettyjä varastointiohjeita.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Teippi |
|---|---|
| Varastointilämpötila | 20–23 °C |
| Vetolujuus | 6.3 N/mm |
| Teipin isku | Yksipuolinen |
| Väri | sininen-harmaa |
| Leveys | 48 mm |
| Pituus | 23 m |
| Valmistajan merkintä | 8979 |
| Huomautus | UV-kestävä; kulutusta kestävä; joustava; UV-kestävä; kulutusta kestävä; joustava; UV-kestävä; kulutusta kestävä; joustava |
| Lämpötilankestävä enintään | 93 °C |
| Paksuus | 0.31 mm |
| Liimalujuus teräksellä | 0.212 N/mm |
| Liimamassa | luonnonkumi |
| Varastoinnin ilmankosteus | 50–60 % |
| Elastisuus | 19 % |
| Pidikkeen materiaali | Kangas |
| Käyttö | Eristys; niputus; peittäminen; sulkeminen; tiivistys; eristys; niputus; peittäminen; sulkeminen; tiivistys; eristys; niputus; peittäminen; sulkeminen; tiivistys |
| Liner saatavilla | ei |
| Teippien määrä | 1 |
| Vähimmäissäilyvyysaika | 18 kuukautta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08361548X23 |
|---|---|
| EAN | 048011538518 |