Kangasteippi, 4-osainen sarja 38X25 38x25
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
tesa® 4671 on selluloosapohjaisella kangastukikerroksella, ei heijasta, on fluoresoiva ja soveltuu lähes kaikenlaisiin käyttökohteisiin. Se on helppo repäistä käsin, se voidaan irrottaa jättämättä jäämiä, tarttuu myös karkeille pinnoille ja siihen voi kirjoittaa.
tesa® 4671 -kangasteipillä neonväreissä hoidat monenlaiset tehtävät turvallisesti ja luotettavasti – erityisesti erilaisten kohteiden merkinnässä tai tapahtumissa!
tesa® 4671 -kangasteippiä on saatavana fluoresoivina neonväreinä, ja ammattilaiset käyttävät sitä usein erilaisten kohteiden näkyvään merkintään tai tapahtumien yhteydessä. Se soveltuu moniin käyttökohteisiin, kuten merkintään, kiinnitykseen, kiinnittämiseen ja niputtamiseen. tesa® 4671 on helppo repäistä käsin, siihen on helppo kirjoittaa, se ei heijasta ja on muotoutuva. Akrylaattipinnoitetun kankaan ja luonnonkumiliiman yhdistelmä antaa korkean kulutuskestävyyden. Kangasteippi voidaan poistaa jättämättä jäämiä, ja sitä on saatavana seuraavissa väreissä: neonvihreä, neonkeltainen, neonoranssi ja neonpinkki.
Huomautus
tesa®-tuotteille ilmoitettu vähimmäissäilyvyysaika edellyttää, että annettuja varastointiohjeita noudatetaan.
Tekniset tiedot
| Varastointilämpötila | 15–35 °C |
|---|---|
| Vetolujuus | 7 N/mm |
| Teipin isku | Yksipuolinen |
| Väri | vaaleanpunainen |
| Leveys | 38 mm |
| Pituus | 25 m |
| Valmistajan merkintä | 4671 |
| Lämpötilankestävä enintään | 140 °C |
| Paksuus | 0.28 mm |
| Liimalujuus teräksellä | 0.35 N/mm |
| Liimamassa | luonnonkumi |
| Varastoinnin ilmankosteus | 50–70 % |
| Elastisuus | 9 % |
| Pidikkeen materiaali | Kangas |
| Liner saatavilla | ei |
| Teippien määrä | 4 |
| Kudostiheys | 120 mesh |
| Vähimmäissäilyvyysaika | 12 kuukautta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08361338X25 |
|---|---|
| EAN | 4042448168399 |