Kangasteippi, sarja, 3 osaa 50×25 50x25
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
tesa® 4671 -teipissä on selluloosakuidusta (rayon) valmistettu kangaskantaja, se ei heijasta, on fluoresoiva ja sopii lähes kaikenlaisiin käyttökohteisiin. Se on helppo repäistä käsin, se voidaan poistaa jättämättä jäämiä, tarttuu myös karheille pinnoille ja siihen voi kirjoittaa.
Neonvärisellä tesa® 4671 -kangasteipillä suoriudut erilaisista tehtävistä turvallisesti ja luotettavasti – erityisesti erilaisten elementtien merkitsemisessä tai tapahtumissa!
tesa® 4671 -kangasteippiä on saatavana fluoresoivissa neonväreissä, ja ammattilaiset käyttävät sitä usein erilaisten elementtien näkyvään merkintään tai tapahtumien yhteydessä. Se soveltuu moniin eri käyttötarkoituksiin, esim. merkitsemiseen, kiinnitykseen, asennukseen ja niputukseen. tesa® 4671 on helppo repäistä käsin, siihen on helppo kirjoittaa, se ei heijasta ja se on muotoutuva. Akrylaatilla pinnoitetun kankaan ja luonnonkumista valmistetun liiman yhdistelmä antaa korkean kulutuskestävyyden. Teippi voidaan poistaa jättämättä jäämiä, ja sitä on saatavana seuraavissa väreissä: neonvihreä, neonkeltainen, neonoranssi ja neonpinkki.
Huomautus
tesa®-tuotteille ilmoitettu vähimmäissäilyvyysaika edellyttää, että määrättyjä varastointiohjeita noudatetaan.
Tekniset tiedot
| Varastointilämpötila | 15 - 35 °C |
|---|---|
| Vetolujuus | 7 N/mm |
| Teipin isku | Yksipuolinen |
| Väri | oranssi |
| Leveys | 50 mm |
| Pituus | 25 m |
| Valmistajan merkintä | 4671 |
| Lämpötilankestävä enintään | 140 °C |
| Paksuus | 0.28 mm |
| Liimalujuus teräksellä | 0,35 N/mm |
| Liimamassa | luonnonkumi |
| Varastoinnin ilmankosteus | 50–70 % |
| Elastisuus | 9 % |
| Pidikkeen materiaali | Kangas |
| Liner saatavilla | ei |
| Teippien määrä | 3 |
| Kudostiheys | 120 mesh |
| Vähimmäissäilyvyysaika | 12 kuukautta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08361650X25 |
|---|---|
| EAN | 4042448180728 |