Mattoteippi 50X25 50x25
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Käyttöaika sisällä ja ulkona enintään 2 viikkoa.
Kangasteippi hotmelt-liimalla yksinkertaisiin kiinnitys- ja korjaustöihin. PE-laminoinnin ansiosta myös vettähylkivä. Soveltuu monenlaisiin peite- ja kiinnitystöihin. Erityisesti kohteisiin, joissa vaaditaan suurta repäisylujuutta. Helppo kelata ja repäistä sekä lisäksi kulutusta kestävä.
Yleiskäyttöiset teipit moniin käyttökohteisiin, esim.
korjaukseen, suojaamiseen, sulkemiseen ja pakkaamiseen.
Kaksipuolinen kangasteippi (mattoteippi) pysyvään kiinnitykseen.
Hyvä tartunta myös karkeille alustoille.
Suositus
Tarkista ennen liimausta, että alusta soveltuu.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Teippi |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | valkoinen |
| Varastointilämpötila | 20 °C |
| Teipin isku | Kaksipuolinen |
| Suojalevyn materiaali | Paperi |
| Väri | valkoinen |
| Leveys | 50 mm |
| Pituus | 25 m |
| Lämpötilankestävä enintään | 70 °C |
| Paksuus | 0.2 mm |
| Liimalujuus teräksellä | 0.11 N/mm |
| Vähimmäissäilyvyysaika | 12 kuukautta |
| Liimamassa | Synteettinen kumi |
| Varastoinnin ilmankosteus | 50 % |
| Pidikkeen materiaali | Kangas |
| Käyttö | Kiinnitys; Asennus; Pysyvä liimaus; Kiinnitys; Asennus; Pysyvä liimaus; Kiinnitys; Asennus; Pysyvä liimaus |
| Liner saatavilla | ei |
| Teippien määrä | 1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08377350X25 |
|---|---|
| EAN | 4062406242381 |