Paineilmakäyttöinen voitelulaite, liikkuva kg 50
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Liikuteltava paineilma-/voiteluyksikkö vaunulla pitkäkestoisten rasvojen taloudelliseen ja turvalliseen syöttöön. Korkea virtausnopeus välityssuhteen 1:55 sekä imu- ja turvavoiteluletkujen suurten halkaisijoiden ansiosta. Soveltuu öljyille ja rasvoille aina konsistenssiluokkaan 2 asti, myös bio-rasvoille (yleisrasvat).
Toimitussisältö
Rasvaprässin pää, teräksinen pölysuoja, korkeapainevoitelupistooli ja 4 m letku.
Huomautus
Voitelulaite on itsevoiteleva eikä tarvitse erillistä öljyöljyä. Suositellaan paineenalenninta vedenerottimella.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Voitelulaite |
|---|---|
| Energiansyöttö | Paineilmatoiminen |
| Säiliön sisä-⌀ | 360 - 405 mm |
| Tarvittava ilmanpaine | 3–10 bar |
| Suurin voitelupaine | 400 bar |
| Suurin pumpun tilavuus | 600 g/min |
| Sopii säiliötilavuudelle | 50 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08400050 |
|---|---|
| EAN | 4024937412879 |