Liitostuote 50 ml 648
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Valmistustekniikassa liittäminen yhdistetään kaksi tai useampia osia. Liimaa käytettäessä koko liitospinta hyödynnetään lujan liitoksen aikaansaamiseksi. Mahdollistaa suuren voimansiirron ja dynaamiset kuormitukset (korkea leikkauslujuus).
Huomautus
Esikäsittele pinnat ensin yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392.
Käyttötiedot
Yleiskäyttöinen liitostuote, korkea lämpötilankesto. Suositellaan laakereille, akseleille ja vastaaville.
Rakenne
Liittämistekniikassa kaksi tai useampi osa yhdistetään toisiinsa. Liimaa käytettäessä koko liitospinta hyödynnetään vahvan liitoksen aikaansaamiseksi. Mahdollistaa suuren voimansiirron ja dynaamiset kuormitukset (korkea leikkauslujuus).
Huomautus
Esikäsittele pinnat ensin yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Liitostuote |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | 50 ml |
| Sopii materiaalille | Teräs |
| Muoto | nestemäinen |
| Leimahduspiste | 93,3 °C |
| Varastointilämpötila | 8 - 21 °C |
| Lämpötila-alue | -75 – 180 °C |
| Pienin irrotusmomentti | 29 Nm |
| Ominaisuus | fluoresoiva UV-valossa; öljynkestävä |
| Sopiva käyttökohde | Liitossauma; kitka- tai puristusliitos |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 24 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | Uretaanimetakrylaatti |
| Täyttötilavuus | 50 ml |
| Täyskarkaistu jälkeen | 3 h |
| Käsin kireälle jälkeen | 10 min |
| Dynaaminen viskositeetti | 450 – 550 mPas |
| Purkaminen | vain lämmittämällä |
| Lujuusluokka | korkealujuuksinen |
| Tiheys | 1.1 g/cm3 |
| Suurin rako | 0.15 mm |
| Väri | vihreä |
| Valmistajan merkintä | LOCTITE 648 |
| Vaaramerkintä | GHS05: Syövyttävä; GHS07: Varoitus |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G083341648 |
|---|---|
| EAN | 5010266006659 |