Liitostuote 50 ml 638
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Valmistustekniikassa liittäminen yhdistetään kaksi tai useampia osia. Liimaa käytettäessä koko liitospinta hyödynnetään lujan liitoksen aikaansaamiseksi. Mahdollistaa suuren voimansiirron ja dynaamiset kuormitukset (korkea leikkauslujuus).
Huomautus
Esikäsittele pinnat ensin yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392.
Käyttötiedot
Korkea kestävyys dynaamista, aksiaalista ja radiaalista kuormitusta vastaan.
Rakenne
Liittämistekniikassa kaksi tai useampi osa yhdistetään toisiinsa. Liimaa käytettäessä koko liitospinta hyödynnetään vahvan liitoksen aikaansaamiseksi. Mahdollistaa suuren voimansiirron ja dynaamiset kuormitukset (korkea leikkauslujuus).
Huomautus
Esikäsittele pinnat ensin yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Liitostuote |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | 50 ml |
| Sopii materiaalille | Teräs |
| Muoto | nestemäinen |
| Leimahduspiste | 93,3 °C |
| Varastointilämpötila | 8 - 21 °C |
| Lämpötila-alue | -75 – 180 °C |
| Pienin irrotusmomentti | 57 Nm |
| Ominaisuus | fluoresoiva UV-valossa; öljynkestävä |
| Sopiva käyttökohde | Liitossauma; kitka- tai puristusliitos |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 24 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | Uretaanimetakrylaatti |
| Täyttötilavuus | 50 ml |
| Käsin kireälle jälkeen | 15 min |
| Dynaaminen viskositeetti | 2000 – 3000 mPas |
| Purkaminen | vain lämmittämällä |
| Lujuusluokka | korkealujuuksinen |
| Tiheys | 1.1 g/cm3 |
| Suurin rako | 0,25 mm |
| Väri | vihreä |
| Valmistajan merkintä | LOCTITE 638 |
| Vaaramerkintä | GHS05: Syövyttävä; GHS07: Varoitus |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G083341638 |
|---|---|
| EAN | 4058093008966 |