Polyolefiiniliima 20 g 406
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Loctite
- Tuotenumero
- G083362406
- Varastotilanne
- 482kpl Varastossa
Tuotekuvaus
Käyttötiedot
Muoveille, joita on vaikea liimata, kuten PE, PP, PTFE, Santoprene ja muut termoplastiset elastomeerit. Parhaan tartunnan saavuttamiseksi liitospinnat esikäsitellään ensin Primer 770:llä.
Toimitussisältö
Polyolefiiniliima 406.
Käyttötiedot
Vaikeasti liimattaville muoveille, kuten PE, PP, PTFE, Santoprene ja muut termoplastiset elastomeerit. Parhaan tartunnan saavuttamiseksi liitospinnat esikäsitellään ensin Primer 770:llä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pikaliima |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | 20 g |
| Väri | läpinäkyvä |
| Valmistajan merkintä | LOCTITE 406 |
| Vaaramerkintä | GHS07: Huutomerkki |
| Sopii materiaalille | Elastomeeri; PE; PP |
| Muoto | nestemäinen |
| Varastointilämpötila | 2–8 °C |
| Lämpötila-alue | -40 °C |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 20 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | Etyylisyaaniakrylaatti |
| Täyttötilavuus | 20 ml |
| Käsin kireälle jälkeen | 2–10 s |
| Dynaaminen viskositeetti | 20 mPas |
| Tiheys | 1.1 g/cm3 |
| Suurin rako | 0.15 mm |
| Leikkausvetolujuus | 15.5 N/mm2 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G083362406 |
|---|---|
| EAN | 4058093008928 |