Kierrelukite 50 ml 83-54
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Kierrelukitteen käyttö estää ruuviliitosten tahattoman löystymisen. Anaerobiset yksikomponenttiliimat soveltuvat kaikille kierretyypeille ja -muodoille. Ruuviliitokset tiivistyvät. Jumiutuminen estyy tehokkaasti.
Käyttötiedot
Matala lujuus – voidaan irrottaa helposti tavallisilla työkaluilla.
Keskiluja – voidaan irrottaa juuri ja juuri tavallisilla työkaluilla.
Erittäin luja – voidaan irrottaa vain erikoistyökaluilla tai kuumentamalla (> 150° C).
Huomautus
Puhdista kierreosat yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392 ennen ruuvilukitteen levittämistä. Nopea ja helppo käsittely 50 ml pulloille, joissa nro 083344 koko 50.
Käyttötiedot
Erittäin luja, pysyville kierreyhteille, lämpötila-alueeseen 200 °C asti.
Rakenne
Kierrelukitteen käyttö estää ruuviliitosten tahattoman löystymisen. Anaerobiset yksikomponenttiliimat soveltuvat kaikille kierretyypeille ja -muodoille. Ruuviliitokset tiivistyvät. Kiinnileikkautuminen estyy tehokkaasti.
Käyttötiedot
Alhainen lujuus – voidaan irrottaa helposti tavallisilla työkaluilla.
Keskiluja – voidaan irrottaa juuri ja juuri tavallisilla työkaluilla.
Erittäin luja – voidaan irrottaa vain erikoistyökaluilla tai kuumentamalla (> 150 °C).
Huomautus
Puhdista kierreosat yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392 ennen ruuvilukitteen levittämistä. Nopea ja helppo käsittely 50 ml pulloille, kun käytetään tuotetta nro 083344 koko 50.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrelukiteaine |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | 50 ml |
| Sopii materiaalille | metalli |
| Muoto | nestemäinen |
| Leimahduspiste | 100 °C |
| Varastointilämpötila | 20 °C |
| Lämpötila-alue | -55 – 200 °C |
| Pienin irrotusmomentti | 25 - 35 Nm |
| Kierrekoolle M enintään | M20 |
| Ominaisuus | tiksotrooppinen; tiivistävä; tärinänkestävä; estää jumiutumisen |
| Sopiva käyttökohde | kierrelukite; liitossauma |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 12 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | dimetakrylaatit |
| Täyttötilavuus | 50 ml |
| Täyskarkaistu jälkeen | 2–3 h |
| Käsin kireälle jälkeen | 10–20 min |
| Dynaaminen viskositeetti | 450 - 650 mPas |
| Purkaminen | vahva |
| Lujuusluokka | luja |
| Tiheys | 1,1 g/cm3 |
| Väri | vihreä |
| Valmistajan merkintä | 83-54 |
| Vaaramerkintä | GHS07: Huutomerkki |
| Suurin rako | 0.15 mm |
| Kierrekoolle tuuma | 3/4 tuumaa |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08331383-54 |
|---|---|
| EAN | 8029822074053 |