Kierrelukite 50 ml 70-14
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Kierrelukitteen käyttö estää ruuviliitosten tahattoman löystymisen. Anaerobiset yksikomponenttiliimat soveltuvat kaikille kierretyypeille ja kierreprofiileille. Ruuviliitokset tiivistyvät. Kiinnileikkautuminen estyy tehokkaasti.
Käyttötiedot
Matala lujuus – voidaan irrottaa helposti tavallisilla työkaluilla.
Keskilujuus – voidaan irrottaa nipin napin tavallisilla työkaluilla.
Erittäin suuri lujuus – voidaan irrottaa vain erikoistyökaluilla tai kuumentamalla (> 150 °C).
Huomautus
Puhdista kierteet yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392 ennen ruuvilukitteen levittämistä. Nopea ja helppo käsittely 50 ml pulloille tuotteella nro 083344 koko 50.
Käyttötiedot
Korkealujuuksinen, pienille kierreliitoksille enintään M5 tai jälkikäteen varmistamiseen tai ruuviliitosten jälkikäteen varmistamiseen.
Rakenne
Kierrelukitteen käyttö estää ruuviliitosten tahattoman löystymisen. Anaerobiset yksikomponenttiliimat soveltuvat kaikille kierretyypeille ja -muodoille. Ruuviliitokset tiivistyvät. Kiinnileikkautuminen estyy tehokkaasti.
Käyttötiedot
Alhainen lujuus – voidaan irrottaa helposti tavallisilla työkaluilla.
Keskiluja – voidaan irrottaa juuri ja juuri tavallisilla työkaluilla.
Erittäin luja – voidaan irrottaa vain erikoistyökaluilla tai kuumentamalla (> 150 °C).
Huomautus
Puhdista kierreosat yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392 ennen ruuvilukitteen levittämistä. Nopea ja helppo käsittely 50 ml pulloille, kun käytetään tuotetta nro 083344 koko 50.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrelukiteaine |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | 50 ml |
| Sopii materiaalille | metalli |
| Muoto | nestemäinen |
| Leimahduspiste | 100 °C |
| Varastointilämpötila | 20 °C |
| Lämpötila-alue | -55 – 150 °C |
| Pienin irrotusmomentti | 10–25 Nm |
| Kierrekoolle M enintään | M5 |
| Ominaisuus | tiksotrooppinen; tiivistävä; tärinänkestävä; korkea kapillaarivaikutus; estää jumiutumisen |
| Sopiva käyttökohde | Kierrelukiteaine; esiasennetut ruuviliitokset |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 12 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | metakrylaatit |
| Täyttötilavuus | 50 ml |
| Täyskarkaistu jälkeen | 2–3 h |
| Käsin kireälle jälkeen | 10–20 min |
| Dynaaminen viskositeetti | 10–20 mPas |
| Purkaminen | vahva |
| Lujuusluokka | luja |
| Tiheys | 1,1 g/cm3 |
| Väri | vihreä |
| Valmistajan merkintä | 70-14 |
| Vaaramerkintä | GHS07: Huutomerkki |
| Suurin rako | 0,07 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08331370-14 |
|---|---|
| EAN | 8029822057056 |