Kierrelukite 50 ml 55-03
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kierrelukitteen käyttö estää ruuviliitosten tahattoman löystymisen. Anaerobiset yksikomponenttiliimat sopivat kaikille kierretyypeille ja -muodoille. Ruuviliitokset tiivistyvät. Jumittuminen estyy tehokkaasti.
Käyttötiedot
Matala lujuus – voidaan irrottaa helposti tavallisilla työkaluilla.
Keskiluja – voidaan irrottaa nipin napin tavallisilla työkaluilla.
Erittäin luja – voidaan irrottaa vain erikoistyökaluilla tai kuumentamalla (> 150 °C).
Huomautus
Puhdista kierreosat yleispuhdistusaineilla nro 083391 ja nro 083392 ennen kierrelukitteen levittämistä. Nopea ja helppo käsittely 50 ml:n pulloille tuotteella nro 083344 koko 50.
Käyttötiedot
Keskiluja, voidaan käyttää kierrelukitteena ja kierretiivisteenä, jopa 200 °C:een, myös passiivisille materiaaleille, ilman merkintää.
Rakenne
Kierrelukitteen käyttö estää ruuviliitosten tahattoman löystymisen. Anaerobiset yksikomponenttiliimat soveltuvat kaikille kierretyypeille ja -muodoille. Ruuviliitokset tiivistyvät. Kiinnileikkautuminen estyy tehokkaasti.
Käyttötiedot
Alhainen lujuus – voidaan irrottaa helposti tavallisilla työkaluilla.
Keskiluja – voidaan irrottaa juuri ja juuri tavallisilla työkaluilla.
Erittäin luja – voidaan irrottaa vain erikoistyökaluilla tai kuumentamalla (> 150 °C).
Huomautus
Puhdista kierreosat yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392 ennen ruuvilukitteen levittämistä. Nopea ja helppo käsittely 50 ml pulloille, kun käytetään tuotetta nro 083344 koko 50.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrelukiteaine |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | 50 ml |
| Sopii materiaalille | metalli; metalli; metalli |
| Muoto | nestemäinen |
| Leimahduspiste | 100 °C |
| Varastointilämpötila | 20 °C |
| Lämpötila-alue | -55 – 200 °C |
| Pienin irrotusmomentti | 18–23 Nm |
| Kierrekoolle M enintään | M36 |
| Ominaisuus | tiivistävä; ei jätä merkintöjä; tiksotrooppinen; estää kiinnileikkautumisen; tärinänkestävä; tiivistävä; ei jätä merkintöjä; tiksotrooppinen; estää kiinnileikkautumisen; tärinänkestävä; tiivistävä; ei jätä merkintöjä; tiksotrooppinen; estää kiinnileikkautumisen; tärinänkestävä |
| Sopiva käyttökohde | Kierrelukiteaine; öljyiset pinnat; Kierrelukiteaine; öljyiset pinnat; Kierrelukiteaine; öljyiset pinnat |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 12 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | anaerobinen metakrylaatti |
| Täyttötilavuus | 50 ml |
| Täyskarkaistu jälkeen | 1–3 h |
| Käsin kireälle jälkeen | 10–20 min |
| Dynaaminen viskositeetti | 900–1500 mPas |
| Purkaminen | tavallisilla työkaluilla |
| Lujuusluokka | keskiluja |
| Tiheys | 1,1 g/cm3 |
| Väri | sininen |
| Valmistajan merkintä | 55-03 |
| Suurin rako | 0,25 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08331355-03 |
|---|---|
| EAN | 2050002005211 |