Kierrelukite 50 ml 32-18
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Kierrelukitteen käyttö estää ruuviliitosten tahattoman löystymisen. Anaerobiset yksikomponenttiliimat soveltuvat kaikille kierretyypeille ja -muodoille. Ruuviliitokset tiivistyvät. Jumiutuminen estyy tehokkaasti.
Käyttötiedot
Matala lujuus – voidaan irrottaa helposti tavallisilla työkaluilla.
Keskiluja – voidaan irrottaa juuri ja juuri tavallisilla työkaluilla.
Erittäin luja – voidaan irrottaa vain erikoistyökaluilla tai kuumentamalla (> 150° C).
Huomautus
Puhdista kierreosat yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392 ennen ruuvilukitteen levittämistä. Nopea ja helppo käsittely 50 ml pulloille, joissa nro 083344 koko 50.
Käyttötiedot
Matalaluja, helppo purkaa, kaikille metalleille, ilman merkintää.
Rakenne
Kierrelukitteen käyttö estää ruuviliitosten tahattoman löystymisen. Anaerobiset yksikomponenttiliimat soveltuvat kaikille kierretyypeille ja -muodoille. Ruuviliitokset tiivistyvät. Kiinnileikkautuminen estyy tehokkaasti.
Käyttötiedot
Alhainen lujuus – voidaan irrottaa helposti tavallisilla työkaluilla.
Keskiluja – voidaan irrottaa juuri ja juuri tavallisilla työkaluilla.
Erittäin luja – voidaan irrottaa vain erikoistyökaluilla tai kuumentamalla (> 150 °C).
Huomautus
Puhdista kierreosat yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392 ennen ruuvilukitteen levittämistä. Nopea ja helppo käsittely 50 ml pulloille, kun käytetään tuotetta nro 083344 koko 50.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrelukiteaine |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | 50 ml |
| Sopii materiaalille | metalli; metalli; metalli |
| Muoto | nestemäinen |
| Leimahduspiste | 100 °C |
| Varastointilämpötila | 20 °C |
| Lämpötila-alue | -55 – 150 °C |
| Pienin irrotusmomentti | 6–10 Nm |
| Kierrekoolle M enintään | M12 |
| Ominaisuus | tiivistävä; estää kiinnileikkautumisen; tärinänkestävä; tiivistävä; estää kiinnileikkautumisen; tärinänkestävä; tiivistävä; estää kiinnileikkautumisen; tärinänkestävä |
| Sopiva käyttökohde | Kierrelukite; esiasennetut ruuviliitokset; Kierrelukite; esiasennetut ruuviliitokset; Kierrelukite; esiasennetut ruuviliitokset |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 12 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | anaerobinen metakrylaatti |
| Täyttötilavuus | 50 ml |
| Täyskarkaistu jälkeen | 3–6 h |
| Käsin kireälle jälkeen | 15 - 20 min |
| Dynaaminen viskositeetti | 120 - 170 mPas |
| Purkaminen | tavallisilla työkaluilla |
| Lujuusluokka | matalalujuinen |
| Tiheys | 1,1 g/cm3 |
| Väri | violetti |
| Valmistajan merkintä | 32-18 |
| Suurin rako | 0.1 mm |
| Kierrekoolle tuuma | 3/4 tuumaa |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08331332-18 |
|---|---|
| EAN | 2050002005204 |