2K-liima 9466 9466
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Toteutus
Kaksikomponenttiliima (2K-liima) koostuu kahdesta komponentista (hartsi ja kovete). Näiden komponenttien sekoittaminen aiheuttaa kemiallisen reaktion, jonka tuloksena syntyy kestävä, vakaa ja kulutusta kestävä seos.
Kestävien ja lujuutta vaativien liitosten tekemiseen eri materiaalien välillä, kuten puu, metalli, kova muovi ja lasi. Suuri leikkaus- ja kuorintalujuus.
Käyttötiedot
Käytä käsikäyttöistä annostelupistoolia nro 083373 koko PISTOLE ja sekoitusputkea nro 083376 koko MIXER.
Toteutus
Iskunkestävä yleisliima, korkea tarttuvuus kaikilla materiaaleilla. Sovelluksiin, jotka vaativat pitkän työstöajan ja suuren lujuuden.
Malli
Kaksikomponenttiliima (2K-liima) koostuu kahdesta komponentista (hartsi ja kovete). Näiden komponenttien sekoitus käynnistää kemiallisen reaktion, jonka tuloksena syntyy kestävä, vakaa ja luja seos.
Kestäviin ja lujiin liitoksiin eri materiaalien, kuten puun, metallin, kovan muovin ja lasin, välillä. Korkea leikkaus- ja kuorintalujuus.
Käyttötiedot
Käytä käsikäyttöistä annostelupistoolia nro 083373, koko PISTOLE, ja sekoitusputkea nro 083376, koko MIXER.
Tekniset tiedot
| Sopii materiaalille | metalli; keramiikka; muovi |
|---|---|
| Muoto | nestemäinen |
| Varastointilämpötila | 8 °C |
| Lämpötila-alue | -55 °C |
| Ominaisuus | iskunkestävä |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 24 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | Epoksihartsi |
| Täyttötilavuus | 50 g |
| Täyskarkaistu jälkeen | 18 min |
| Käsin kireälle jälkeen | 3 min |
| Dynaaminen viskositeetti | 35000 mPas |
| Tiheys | 1,1 g/cm3 |
| Suurin rako | 5 mm |
| Leikkausvetolujuus | 37 N/mm2 |
| Työstölämpötila | 15–25 °C |
| Koneistusaika | 3600 s |
| Vetolujuus | 32 N/mm2 |
| Kovuus Shore A -asteikon mukaan | 60 |
| Väri | kellertävä |
| Valmistajan merkintä | LOCTITE 9466 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G0833729466 |
|---|---|
| EAN | 4058093009123 |