2K-liima 3090
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Kaksikomponenttiliima (2K-liima) koostuu kahdesta komponentista (hartsi ja kovete). Näiden komponenttien sekoittaminen käynnistää kemiallisen reaktion, jonka tuloksena syntyy kestävä, vakaa ja lujatekoinen seos.
Kestävien ja lujuutta vaativien liitosten tekemiseen eri materiaalien, kuten puun, metallin, kovan muovin ja lasin, välillä. Korkea leikkaus- ja kuorintalujuus.
Kuvaus
Etyylisyanoakrylaatista valmistettu 2K-liima, jolla on suuri raontäyttökyky (jopa 5 mm) ja nopea kovettuminen.
Sopii ylöspäin suuntautuviin käyttökohteisiin ja pystypinnoille.
Rakenne
Kaksikomponenttiliima (2K-liima) koostuu kahdesta komponentista (hartsi ja kovete). Näiden komponenttien sekoittaminen käynnistää kemiallisen reaktion, jonka tuloksena syntyy kestävä, vakaa ja luja seos.
Kestäviin ja lujiin liitoksiin eri materiaalien, kuten puun, metallin, kovan muovin ja lasin, välillä. Korkea leikkaus- ja kuorintalujuus.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kaksikomponenttiliima |
|---|---|
| Sopii materiaalille | Puu; Paperi; Nahka; Kangas; Muovi; huokoiset materiaalit |
| Muoto | nestemäinen |
| Varastointilämpötila | 2 °C |
| Lämpötila-alue | -20 °C |
| Ominaisuus | ei imeydy |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 12 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | Etyylisyanoakrylaatti |
| Täyttötilavuus | 10 g |
| Täyskarkaistu jälkeen | 24 min |
| Käsin kireälle jälkeen | 1.5–3 min |
| Dynaaminen viskositeetti | 18000 mPas |
| Tiheys | 1.05 g/cm3 |
| Suurin rako | 5 mm |
| Leikkausvetolujuus | 15.1 N/mm2 |
| Työstölämpötila | 5–30 °C |
| Koneistusaika | 90 s |
| Vetolujuus | 28 N/mm2 |
| Kovuus Shore A -asteikon mukaan | 79 |
| Väri | läpinäkyvä |
| Valmistajan merkintä | LOCTITE 3090 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G0833713090 |
|---|---|
| EAN | 4058093009079 |