Erittäin tehokas leikkuutahna, klooriton 750
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Leikkuutahna erikoistöihin. Helppo käyttää (kastamalla tai pujottamalla). Tarttuu terään ja muuttuu juoksevaksi vasta käytössä. Hyvät voiteluominaisuudet, erittäin suuri paineenkantokyky.
Pehmeä leikkuutahna.
Etu
Parantaa työkalujen käyttöikää ja leikkaustehoa sekä pinnanlaatua. Klooriton – ei muodostu haitallisia höyryjä, ympäristöystävällinen.
Käyttötiedot
Yleiskäyttöön kierteitykseen, avarrukseen, jyrsintään, reamaukseen ja sahaukseen. Välttämätön työstettäessä materiaaleja, joilla on huono lastuttavuus, esim. ruostumaton ja kuumuudenkestävä teräs, nikkeliseokset, titaani ja vastaavat.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Leikkuöljy / hiontaöljy |
|---|---|
| Muoto | Pasta |
| Väri | ruskea |
| Leimahduspiste | 250 °C |
| Varastointilämpötila | 5 - 40 °C |
| Sisältö | 0.75 l |
| Itsesyttymislämpötila | 320 °C |
| Toteutus | Purkki |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G084160750 |
|---|---|
| EAN | 2050000966026 |