Tehokas leikkuuöljyvaahto, klooriton 0,4 l 0,4
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Ensiluokkainen leikkuuöljy. Sekoittamista tavalliseen mineraalipohjaiseen leikkuuöljyyn ei suositella (ei myöskään vesiliukoiseen öljyyn).
Etu
Parantaa työkalujen käyttöikää ja lastuamis-/leikkuutehoa sekä pinnanlaatua. Klooriton – haitallisia höyryjä ei muodostu, ympäristöystävällinen.
Käyttötiedot
Soveltuu kaikkiin lastuaviin työstöihin (jyrsintä, sorvaus, poraus, kierteitys, avarrus, väljäys/poraus, sahaus) sekä muovaukseen. Välttämätön huonosti työstettävien materiaalien, kuten ruostumattoman ja kuumalujan teräksen, nikkeliseosten, titaanin yms. työstössä. Erinomainen ei-rautametalleille.
Hyvin tarttuva leikkuuöljyvaahto kohdistettuun annosteluun työstökohtaan. Rikki- ja mineraaliöljytön, hienosti annosteltavissa, pestävissä vedellä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Leikkuuöljy / Hiontaöljy |
|---|---|
| Toteutus | spraypurkki |
| Ruiskutuspää | Smart Straw |
| Väri | vaaleankeltainen |
| Kiehumispiste | -24 °C |
| Varastointilämpötila | 15–35 °C |
| Sisältö | 0.4 l |
| Itsesyttymislämpötila | 235 °C |
| Toteutus | Aerosolitölkki |
| Vaaramerkintä | GHS07 Varoitus; GHS02: Liekki; GHS07 Varoitus; GHS02: Liekki; GHS07 Varoitus; GHS02: Liekki |
| Vesiliukoisuus | liukoinen |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G0842250,4 |
|---|---|
| EAN | 2050001660800 |