Erittäin tehokas lastuamisöljy, klooriton Alpha 93 0,3
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Huippulaatuinen lastuamisöljy. Sekoittamista tavalliseen mineraalipohjaiseen lastuamisöljyyn ei suositella (ei vesiliukoisen öljyn kanssa).
Levitetään siveltimellä, aerosolisuihkulla, sumutepullolla tai voitelulaitteella.
Etu
Parantaa työkalujen käyttöikää ja lastuamiskykyä sekä pinnanlaatua. Klooriton – ei muodostu haitallisia höyryjä, ympäristöystävällinen.
Käyttötiedot
Soveltuu kaikentyyppiseen lastuavaan työstöön (jyrsintä, sorvaus, poraus, kierteitys, avarrus, kalvaus, sahaus) sekä muovaamiseen. Välttämätön huonosti lastuttavien materiaalien työstössä, esim. ruostumaton ja kuumalujateräs, nikkeliseokset, titaani ja vastaavat. Erinomainen värimetalleille.
Sopii myös minimaaliselle voitelumäärälle, koska se on mineraaliöljytön.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Leikkuöljy / hiontaöljy |
|---|---|
| Toteutus | kanisteri |
| Ruiskutuspää | Vakio |
| Väri | vaaleankeltainen |
| Kiehumispiste | -44 °C |
| Varastointilämpötila | 15 - 35 °C |
| Sisältö | 0.3 l |
| Itsesyttymislämpötila | 365 °C |
| Toteutus | Aerosolitölkki |
| Vaaramerkintä | GHS02: Liekki; GHS02: Liekki; GHS02: Liekki |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G0842100,3 |
|---|---|
| EAN | 2050000966040 |