Standardiruuvitaltta talttapäälle, Kraftform-kahvalla 3 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
DIN 5265 muoto A
Rakenne
Taotut terät ja ruuvitaltan kärjet tarkalla istuvuudella standardoituihin ura-ruuvien ruuviuriin.
Kraftform-kahva iskunkestävää muovia integroiduilla pehmeillä vyöhykkeillä helpottaa vääntömomentin siirtoa ja on siksi hellävarainen kädelle ja käsivarrelle.
Terä korkeaseosteista erikoisterästä. Mikrohimmeästi kromattu pinta, mustat kärjet tai Lasertip-kärjet, kemiallisesti nikkelöidyt.
Huomautus
Ruuvitaltoille taataan paras käyttöikä, kun niitä käytetään aina juuri niihin standardoituihin ruuviuriin, joihin ne on tarkoitettu (ks. taulukko-osa). Ruuviurien vaurioituminen estyy tehokkaasti, kun valitaan aina oikea ruuvitaltan koko.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvitaltat |
|---|---|
| Vetoprofiili | Ura-ruuvitaltta |
| Vetoprofiili | Ura-ruuvitaltta |
| Valmistajan merkintä | 335 |
| Kokonaispituus | 161 mm |
| Terän pituus | 80 mm |
| Taltan paksuus a | 0,5 mm |
| Taltan leveys b | 3 mm |
| Talttakärki | musta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6622003 |
|---|---|
| EAN | 4013288175434 |