Uraruuvimeisseli, 2K-SwissGrip-kahvalla, ESD 5,5 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Pb swiss tools
- Tuotenumero
- G6600505,5
- Varastotilanne
- 315kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
Swiss Grip -voimakahva käyttäjäystävällisellä elastomeerivaipalla ja erityisen sitkeästä ja iskunkestävästä polypropeenista valmistetulla ytimellä. Suuria vääntömomentteja voidaan siirtää myös märillä ja öljyisillä käsillä. Työkalukahva on sähköä johtavaa muovia, ESD-sopiva.
Terä PB Swiss Toolsin erikoisseoksesta, suurimmalla mahdollisella kovuudella ja erittäin suurella sitkeydellä. Kromattu pinta, mustat kärjet. Musta kärki. Siirretyt teräsärmät, jotka kulkevat pinnan suuntaisesti rinnakkain; pintakosketus viivakosketuksen sijaan, mikä mahdollistaa suuremman vääntömomentin siirron.
Edut
- Siirretyt, pinnan suuntaisesti rinnakkaiset teräsärmät, joissa pintakosketus viivakosketuksen sijaan, mikä mahdollistaa suuremman vääntömomentin siirron.
- Ei cam out -ilmiötä.
- Teräsärmät sopivat täydellisesti standardoituihin ja ei-standardoituihin ruuviuriin.
- Kahvan sileä ja purseeton pyöristys estää kitkaa kämmentä vasten.
- Pyöristetty ergonominen muoto, pitävä ja ihoa miellyttävä pinta takaa vähemmän väsyttävän työskentelyn ja suuret vääntömomentit.
- Vierimisen esto.
- Merkintä käyttöprofiilin symbolilla ja koolla.
Käyttötiedot
Korjaus- ja asennustöihin, tiukassa olevien ruuvien irrotukseen ym.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvimeisselit |
|---|---|
| Materiaali | PB Swiss Tools -erikoisseos |
| Vetoprofiili | Uraruuvitaltta |
| Pinta | nikkelöity ja kromattu |
| Iskuholkki | ei |
| Varren malli | pyöreä |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Vetoprofiili | Uraruuvitaltta |
| Valmistajan merkintä | SwissGrip ESD -ruuvimeisseli |
| Kokonaispituus | 220 mm |
| Terän pituus | 120 mm |
| Sarja | SwissGrip ESD |
| Taltan paksuus a | 0.8 mm |
| Taltan leveys b | 5.5 mm |
| Käyttökuusikulma | ei |
| Läpimenevä terä | ei |
| Terän nimitys | 3 |
| Talttakärki | musta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6600505,5 |
|---|---|
| EAN | 7610733256105 |