Uraruuvimeisseli, 2K-Haptoprene®-kahvalla 2,5 mm
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
Monikäyttöiset ja kestävät ruuvimeisselit kartiomaisella terällä.
Erityisen pintarakenteen ansiosta voidaan siirtää suuria vääntömomentteja myös märin tai öljyisin käsin.
Terä kromivanadiinin erikoisseoksesta, maksimaalisella kovuudella ja erittäin suurella sitkeydellä.
Vernikkeli- ja kromipinnoitettu pinta, musta kärki, jossa tasoparalleelisesti siirretty särmä.
Voimakahva iholle miellyttävällä ja pitävällä Haptoprene-pinnalla sekä ytimenä erityisen sitkeä ja iskunkestävä polypropeeni.
Koosta 8 alkaen kuusiokannalla jakoavaimille.
- Siirretyt, tasoparalleeliset meisselinkärjet, jotka sopivat tarkasti standardoituihin ruuviuriin.
- Kahvan pään sileä, purseeton pyöristys estää hankautumisen kämmentä vasten.
- Pyöristetty, ergonominen muoto, jossa pitävä ja iholle miellyttävä pinta, takaa vähemmän väsyttävän työn ja suuret vääntömomentit.
- Rullauseste.
- Merkintä käyttösymbolilla ja koolla.
Etu
- Siirretyt tasoparalleeliset särmät, joissa on pinta- eikä viivakosketus, mikä mahdollistaa suuremman vääntömomentin siirron.
- Ei cam-out-ilmiötä.
- Särmät sopivat täydellisesti standardoituihin ja ei-standardoituihin ruuviuriin.
- Kahvan sileä ja purseeton pyöristys estää kitkan kämmentä vasten.
- Pyöristetty, ergonominen muoto, jossa pitävä ja iholle miellyttävä pinta, takaa vähemmän väsyttävän työn ja suuret vääntömomentit.
- Rullauseste.
- Merkintä käyttösymbolilla ja koolla.
Käyttötiedot
Korjaus- ja asennustöihin, tiukasti kiinni olevien ruuvien avaamiseen ym.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvimeisselit |
|---|---|
| Vetoprofiili | Uraruuvimeisseli |
| Vetoprofiili | Uraruuviavain |
| Kokonaispituus | 160 mm |
| Terän pituus | 80 mm |
| Taltan paksuus a | 0.4 mm |
| Taltan leveys b | 2.5 mm |
| Terän nimitys | 0 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6600302,5 |
|---|---|
| EAN | 4045197923301 |