Uraruuvitaltta 2K-SwissGrip Evo -kahvalla 5,5 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Pb swiss tools
- Tuotenumero
- G6600425,5
- Varastotilanne
- 291kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
Terä PB Swiss Tools -erikoisseosta, mahdollisimman suurella kovuudella ja erittäin korkealla sitkeydellä. Kromattu pinta, mustat kärjet. Musta kärki. Siirretyt teräsärmät, jotka kulkevat tasoparalleelisti pintoja vasten viivakosketuksen sijaan, mikä parantaa vääntömomentin siirtoa.
SwissGrip Evo -voimakahva-räikkäkahva mahdollistaa tarvittavan vääntömomentin vaivattoman siirron myös märillä tai öljyisillä käsillä. Väsymätöntä työskentelyä muokatun, pyöreän muodon ansiosta. High-Tech-3K-materiaalointi parantaa kemiallista ja mekaanista kestävyyttä. Kahvoissa on "Rainbow"-värikoodaus, jonka avulla löydät nopeasti oikean avainkoon.
Etu
- Siirretyt tasoparalleelit särmät pintakosketuksella viivakosketuksen sijaan, mikä parantaa vääntömomentin siirtoa.
- Ei cam out -ilmiötä.
- Särmät sopivat täydellisesti standardoituihin ja ei-standardoituihin ruuviuriin.
- Kahvan sileä ja purseeton pyöristys estää kitkan kämmentä vasten.
- Pyöristetty, ergonominen muoto, pitävä ja ihoystävällinen pinta takaa vähemmän väsyttävän työskentelyn ja suuret vääntömomentit.
- Vierimisen esto.
- Merkintä käyttöprofiilin symbolilla ja koolla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvimeisselit |
|---|---|
| Materiaali | PB Swiss Tools -erikoisseos |
| Vetoprofiili | Urallinen ruuvitaltta |
| Pinta | niklattu ja kromattu |
| Kahvan materiaali | Elastomeeri |
| Iskuholkki | ei |
| Varren malli | pyöreä |
| Vetoprofiili | Urallinen ruuvitaltta |
| Kokonaispituus | 220 mm |
| Terän pituus | 120 mm |
| Taltan paksuus a | 0.8 mm |
| Terän nimitys | 3 |
| Talttakärki | musta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6600425,5 |
|---|---|
| EAN | 7610733296750 |