Uraruuvitaltta 'multicraft'-voimakahvalla 6,5 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Pb swiss tools
- Tuotenumero
- G6609006,5
- Varastotilanne
- 379kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
Monipuoliset ja kestävät ruuvitaltat kartiomaisella terällä (talttakärki) ja kuusiokannalla kiintoavaimen käyttöä varten.
'Multicraft'-voimakahva iskunkestävää muovia (kadmiumiton), erittäin pitävä, myös öljyisillä käsillä.
Terä PB Swiss Tools -erikoisseosta, mahdollisimman suuri kovuus ja erityinen sitkeys. Siirretyllä, tasoparalleelisella särmällä. Koosta 8 alkaen kuusiokantainen vahvike kiintoavaimille. Nikkelöity ja kromattu pinta, musta kärki.
Etu
- Siirretyt tasoparalleeliset särmät pintakosketuksella viivakosketuksen sijaan, mikä mahdollistaa suuremman vääntömomentin siirron.
- Ei cam out -ilmiötä.
- Särmät sopivat täydellisesti standardoituihin ja ei-standardoituihin ruuviuriin.
- Kahvan sileä ja purseeton pyöristys estää kitkan kämmentä vasten.
- Pyöristetty, ergonominen muoto, pitävä ja ihoystävällinen pinta, joka takaa vähemmän väsyttävän työn ja suuret vääntömomentit.
- Vierintäsuoja.
- Merkintä käyttöprofiilin symbolilla ja koolla.
Käyttötiedot
Korjaus- ja asennustöihin, tiukasti kiinni olevien ruuvien avaamiseen ym.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvimeisselit |
|---|---|
| Vetoprofiili | Uraruuvimeisseli |
| Vetoprofiili | Uraruuvimeisseli |
| Valmistajan merkintä | multicraft-ruuvitaltta |
| Kokonaispituus | 245 mm |
| Terän pituus | 140 mm |
| Sarja | multicraft |
| Taltan paksuus a | 1 mm |
| Taltan leveys b | 6,5 mm |
| Terän nimitys | 4 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6609006,5 |
|---|---|
| EAN | 7610733085644 |