Uraruuvitaltta, lyhyt 5,5 mm
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Normi
Vastaa DIN 5265B:tä.
Rakenne
Voimakahva, jossa ihoystävällinen ja pitävä Haptoprene-pinta sekä ydin erittäin sitkeästä ja iskunkestävästä polypropeenista. Erityisen pintarakenteen ansiosta suuret vääntömomentit voidaan siirtää myös märin tai öljyisin käsin.
Terä kromivanadiini-erikoisseoksesta, mahdollisimman suurella kovuudella ja erittäin suurella sitkeydellä. Nikkelöity ja kromattu pinta, musta kärki tasoparalleelisesti siirretyllä terällä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvimeisselit |
|---|---|
| Vetoprofiili | Talousruuvimeisseli |
| Vetoprofiili | Talousruuvimeisseli |
| Kokonaispituus | 80 mm |
| Taltan paksuus a | 0.8 mm |
| Taltan leveys b | 5.5 mm |
| Terän nimitys | 3 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6641205,5 |
|---|---|
| EAN | 4045197923592 |