Talttapääruuvimeisseli, Kraftform-kahvalla 9 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Monipuoliset ja tukevat ruuvimeisselit kartiomaisella terällä (talttakärki) ja kuusiokannalla jakoavaimen käyttöä varten.
Iskunkestävästä muovista valmistettu Kraftform-kahva, jossa integroidut pehmeät alueet, helpottaa vääntömomentin siirtoa ja on siten hellävarainen kädelle ja käsivarrelle.
Terä erikoisterästä, korkea kovuus ja erittäin suuri sitkeys; timanttipinnoitetut kärjet. Kuusioprofiiliterä koosta 5,5 alkaen, kuusiokannalla jakoavainta varten. Mikromattakromattu pinta.
Etu
- Erittäin korkea kulutuskestävyys ja vähemmän luistoa timanttipinnoitteen ansiosta.
- Nopeampi ja ergonomisempi työskentely Kraftform-kahvan ansiosta.
- Suuri voimansiirto integroitujen pehmeiden alueiden ansiosta.
- Vierintäsuoja.
- Merkintä urasymbolilla ja koolla kupissa.
Käyttötiedot
Korjaus- ja asennustöihin, tiukasti kiinni olevien ruuvien avaamiseen ym.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvitaltat |
|---|---|
| Vetoprofiili | Ura-ruuvitaltta |
| Vetoprofiili | Ura-ruuvitaltta |
| Kokonaispituus | 262 mm |
| Terän pituus | 150 mm |
| Taltan paksuus a | 1,6 mm |
| Taltan leveys b | 9 mm |
| Kuusiokanta jakoavaimille | 13 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6601009 |
|---|---|
| EAN | 4013288102157 |