Sähköasentajan uraruuvimeisselit, 2K-Haptoprene-kahvalla, SLIM-terä, täysin VDE-eristetty 4 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kahva ja terät täysin eristetty 1000 V:iin asti standardin DIN EN IEC 60900 / VDE 0682-201 mukaisesti.
Ergonomisesti muotoiltu voimakahva, jossa pitävä Haptoprene-pinta ja iskunkestävästä muovista valmistettu ydin. Erityisen pintarakenteen ansiosta suuria vääntömomentteja voidaan siirtää myös märillä tai öljyisillä käsillä.
Terä kromivanadiiniterästä.
SLIM-terällä = pienennetty terän/eristyksen halkaisija syvällä sijaitseville ruuvi- ja jousielementeille (eristyshalkaisija = terän halkaisija)
Jokainen ruuvimeisseli testataan läpilyöntikestävyyden osalta vesihauteessa.
Käyttötiedot
Töihin jännitteillä jopa 1000 V.
Tekniset tiedot
| Vetoprofiili | Ura-ruuvimeisseli |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Ruuvimeisseli |
| Sähköeristys | VDE 1000 V |
| Kokonaispituus | 200 mm |
| Terän pituus | 100 mm |
| Vetoprofiili | Talttapääruuvimeisseli |
| Taltan paksuus a | 0.8 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6629024 |
|---|---|
| EAN | 4067263116301 |