Sähköasentajan ruuvimeisselit Pozidriv-ruuveille, 2K-Haptoprene-kahvalla, SLIM-terällä, täysin VDE-eristetty 1
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kahvat ja terät täyseristetty 1000 V asti standardin DIN EN IEC 60900 / VDE 0682-201 mukaisesti. Jokainen ruuvimeisseli testataan läpilyöntikestävyyden osalta vesihauteessa.
Ergonomisesti muotoiltu voimakahva, jossa pitävä Haptoprene-pinta ja iskunkestävästä muovista valmistettu ydin. Erityisen pintarakenteen ansiosta suuria vääntömomentteja voidaan siirtää myös märillä tai öljyisillä käsillä.
Terä kromivanadiiniterästä.
SLIM-terä = pienennetty terä-/ ja eristehalkaisija syvällä olevia ruuvi- ja jousielementtejä varten (eristehalkaisija = terän halkaisija).
Käyttötiedot
Työskentelyyn jännitteissä enintään 1000 V.
Tekniset tiedot
| Vetoprofiili | Pozidrivruuvitaltta |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Ruuvitaltta |
| Normi | SS EN IEC 60900 / VDE 0682-201 |
| Kokonaispituus | 180 mm |
| Terän pituus | 80 mm |
| Vetoprofiili | Pozidriv-ruuvimeisseli |
| Ruuvin ⌀:lle | 2,1–3 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6689121 |
|---|---|
| EAN | 4067263113355 |