Slim-sähköasentajan uraruuvitaltta, Classic, eristetty 4 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kahva ja terä eristetty 1000 V:iin asti DIN EN 60900 / VDE0682-201 -standardin mukaisesti.
Jokaisen yksittäisen ruuvitaltan läpilyöntikestävyys testataan vesihauteessa.
Hoikka kahva, jossa ihoystävällinen ja pitävä elastomeerivaippa sekä erityisen sitkeästä ja iskunkestävästä polypropeenista valmistettu ydin. Erityisen pintarakenteen ansiosta kahva on luistamaton myös märillä tai öljyisillä käsillä.
Terä PB Swiss Tools -erikoisseoksesta, mahdollisimman suurella kovuudella ja erittäin suurella sitkeydellä.
Pienempi terän halkaisija integroidulla suojaueristyksellä syvällä sijaitseville ruuvi- ja jousielementeille (terän halkaisija = eristyshalkaisija terän etuosassa).
Kartiomaiset ruuvitaltan kärjet on sovitettu ruuviurien standardimittoihin. Eristetty läpilyöntikestävyydellä, joka on moninkertainen VDE:n mukaisesti vaadittuun vähimmäiskoestusjännitteeseen nähden. Jokaisen tämän tyyppisen ruuvitaltan läpilyöntikestävyys testataan vesihauteessa.
Käyttötiedot
Töihin jännitteisiin 1000 V:iin asti.
Sähköasentajaruuvitaltoille taataan paras käyttöikä, kun niitä käytetään aina juuri niille standardoiduille ruuviurille, joihin ne on tarkoitettu (katso taulukko-osa). Ruuviurien vaurioituminen estyy tehokkaasti, kun valitaan aina oikea ruuvitaltan koko.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvimeisselit |
|---|---|
| Vetoprofiili | Urataltta |
| Kokonaispituus | 190 mm |
| Normi | SS EN IEC 60900 / VDE 0682-201 |
| Vetoprofiili | Urataltta |
| Terän pituus | 100 mm |
| Valmistajan merkintä | Classic VDE Slim -ruuvimeisseli |
| Kokonaispituus | 195 mm |
| Taltan paksuus a | 0,8 mm |
| Taltan leveys b | 4 mm |
| Terän nimitys | 3 |
| Sarja | Classic VDE |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6630034 |
|---|---|
| EAN | 7610733278350 |