Slim-sähköasentajan ruuvitaltta Pozidriv, Classic eristetty 2
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kahva ja terä täysin eristetty 1000 V:iin asti standardin DIN EN IEC 60900 / VDE 0682-201 mukaisesti. Jokainen ruuvitaltta testataan läpilyöntikestävyyden osalta vesihauteessa.
Kapea kahva iholle miellyttävällä ja pitävällä elastomeerivaipalla sekä erityisen sitkeästä ja iskunkestävästä polypropeenista valmistetulla ytimestä. Erityisen pintarakenteen ansiosta kahva on luistamaton myös märillä ja öljyisillä käsillä.
Terä PB Swiss Toolsin erikoisseoksesta, mahdollisimman suurella kovuudella ja lisäsitkeydellä.
Pienempi terän halkaisija integroidulla suojaeristyksellä syvällä oleville ruuvi- ja jousielementeille (terän halkaisija = eristyksen halkaisija terän etuosassa).
Käyttötiedot
Töihin, joissa jännite enintään 1000 V.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvitaltat |
|---|---|
| Vetoprofiili | Pozidriv-ruuvitaltta |
| Kokonaispituus | 205 mm |
| Normi | SS EN IEC 60900 / VDE 0682-201 |
| Vetoprofiili | Pozidriv-ruuvitaltta |
| Terän pituus | 100 mm |
| Valmistajan merkintä | Classic VDE Slim -ruuvitaltta |
| Kokonaispituus | 205 mm |
| Ristipääuran koko | 2 |
| Sarja | Classic VDE |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6683822 |
|---|---|
| EAN | 7610733278428 |