Slim-sähköasentajan ruuvitaltta Phillipsille, Classic eristetty 2
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kahva ja terä täyseristetty 1000 V:iin asti DIN EN IEC 60900 / VDE 0682-201:n mukaisesti. Jokainen yksittäinen ruuvitaltta testataan läpilyöntikestävyydeltään vesihauteessa.
Kapea kahva iholle miellyttävällä ja pitävällä elastomeeripinnoitteella sekä ytimenä erittäin sitkeä ja iskunkestävä polypropeeni. Erityisen pintarakenteen ansiosta kahva on luistamaton myös märin ja öljyisin käsin.
Terä PB Swiss Tools -erikoisseoksesta, mahdollisimman suurella kovuudella ja erittäin suurella sitkeydellä.
Pienempi terän halkaisija integroidulla suojaisoloinnilla syvällä sijaitseville ruuvi- ja jousielementeille (terän halkaisija = eristyshalkaisija terän etuosassa).
Käyttötiedot
Töihin enintään 1000 V jännitteillä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvimeisselit |
|---|---|
| Vetoprofiili | Phillips-ruuvimeisseli |
| Kokonaispituus | 175 mm |
| Normi | SS EN IEC 60900 / VDE 0682-201 |
| Vetoprofiili | Phillips-ruuvimeisseli |
| Terän pituus | 100 mm |
| Valmistajan merkintä | Classic VDE Slim -ruuvimeisseli |
| Kokonaispituus | 205 mm |
| Ristipääuran koko | 2 |
| Sarja | Classic VDE |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6683722 |
|---|---|
| EAN | 7610733278404 |