Sähköasentajan talttapääruuvitaltta, pienennetty terähalkaisija, Kraftform-kahvalla, täysin VDE-eristetty 5,5 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kahvat ja terät täyseristetty 1000 volttiin asti DIN EN IEC 60900 / VDE 0682-201:n mukaisesti.
Jokaisen ruuvitaltan läpilyöntikestävyys testataan vesihauteessa.
Kartiomaisilla kärjillä varustetut terät on mitoitettu ruuviurien standardimitoille. Eristys, jonka läpilyöntikestävyys on moninkertainen VDE:n edellyttämään vähimmäiskoestusjännitteeseen nähden. Jokaisen tämän tyyppisen ruuvitaltan läpilyöntikestävyys testataan vesihauteessa.
Kraftform-kahva iskunkestävää muovia integroiduilla pehmeillä vyöhykkeillä helpottaa vääntömomentin siirtoa ja on siten hellävarainen kädelle ja käsivarrelle.
Terä erittäin seostettua erikoisterästä, kartiomainen kärki, sinkkifosfatoitu.
Pienempi terähalkaisija integroidulla suojaeristyksellä syvällä oleville ruuvi- ja jousielementeille (terä-⌀ = eriste-⌀ terän etuosassa).
Käyttötiedot
Töihin enintään 1000 V:n jännitteissä.
Sähköasentajan ruuvitaltoille taataan paras käyttöikä, kun niitä käytetään aina juuri niihin standardoituihin ruuviuriin, joihin ne on tarkoitettu (katso taulukko-osa). Ruuviurien vaurioituminen estyy tehokkaasti, kun valitaan aina oikea talttakoko.
Tekniset tiedot
| Vetoprofiili | Uraruuvimeisseli |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Ruuvimeisselit |
| Normi | SS EN IEC 60900 / VDE 0682-201 |
| Kokonaispituus | 223 mm |
| Terän pituus | 125 mm |
| Vetoprofiili | Uraruuvimeisseli |
| Taltan paksuus a | 1 mm |
| Taltan leveys b | 5.5 mm |
| Valmistajan merkintä | 160 iS |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6632005,5 |
|---|---|
| EAN | 4013288192431 |