Sähköasentajan uraruuvitaltta, Classic, täysin VDE-eristetty 5,5 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Pb swiss tools
- Tuotenumero
- G6630005,5
- Varastotilanne
- 351kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
Kahva ja terät täyseristetty 1000 V:iin saakka standardin DIN EN IEC 60900 / VDE 0682-201 mukaisesti.
Jokaiselle yksittäiselle ruuvitaltalle tehdään läpilyöntikestävyyden koe vesialtaassa.
Hoikka kahva, jossa on ihoa hellivä ja pitävä elastomeerivaippa sekä erittäin sitkeästä ja iskunkestävästä polypropeenista valmistettu ydin. Erityisen pintarakenteen ansiosta kahva ei luista, vaikka kädet olisivat märät tai öljyiset.
Terä PB Swiss Toolsin erikoisseoksesta, jolla saavutetaan mahdollisimman suuri kovuus ja erittäin suuri sitkeys.
Kartioidulla talttakärjellä varustetut terät on sovitettu ruuviurien standardimittoihin. Eristys, jonka läpilyöntikestävyys on moninkertainen VDE:n mukaisesti määrättyyn vähimmäiskoestusjännitteeseen verrattuna. Jokaiselle tämän tyyppiselle ruuvitaltalle tehdään läpilyöntikestävyyden koe vesialtaassa.
Käyttötiedot
Työhön jännitteisiin 1000 V:iin saakka.
Sähköasentajan ruuvitaltoille taataan paras mahdollinen käyttöikä, kun niitä käytetään aina täsmälleen niille standardoiduille ruuviurille, joihin ne on tarkoitettu (katso taulukko-osa). Ruuviurien vaurioituminen estetään tehokkaasti, kun valitaan aina oikea talttakoko.
Tekniset tiedot
| Vetoprofiili | Uraruuvimeisseli |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Ruuvimeisselit |
| Normi | SS EN IEC 60900 / VDE 0682-201 |
| Sarja | Classic VDE |
| Kokonaispituus | 230 mm |
| Terän pituus | 125 mm |
| Vetoprofiili | Uraruuvimeisseli |
| Taltan paksuus a | 1 mm |
| Taltan leveys b | 5.5 mm |
| Terän nimitys | 4 |
| Valmistajan merkintä | Classic VDE -ruuvimeisseli |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6630005,5 |
|---|---|
| EAN | 7610733064304 |