Sähköasentajan Pozidriv-ruuvitaltta, Kraftform-kahvalla, täysin VDE-eristetty 1
- Tuotemerkki
- Wera
- Tuotenumero
- G6687001
- Varastotilanne
- 176kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Styckpris:
8,71€
Tuotekuvaus
Rakenne
Kahva ja terä täyseristetty 1000 V:iin asti standardin DIN EN IEC 60900 / VDE 0682-201 mukaisesti. Jokainen ruuvitaltta testataan läpilyöntikestävyyden osalta vesihauteessa.
Kraftform-kahva iskunkestävää muovia integroiduilla pehmeillä vyöhykkeillä helpottaa vääntömomentin siirtoa ja on siksi hellävarainen kädelle ja käsivarrelle.
Terä korkeaseosteista erikoisterästä. Mikromatta kromattu pinta, mustat kärjet tai Lasertip-kärjet, kemiallisesti nikkelöity.
Käyttötiedot
Töihin, joissa jännite on enintään 1000 V.
Tekniset tiedot
| Vetoprofiili | Pozidriv-ruuvimeisseli |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Ruuvimeisselit |
| Normi | SS EN IEC 60900 / VDE 0682-201 |
| Kokonaispituus | 178 mm |
| Terän pituus | 80 mm |
| Vetoprofiili | Pozidriv-ruuvimeisseli |
| Talttakärki | lasertip |
| Valmistajan merkintä | 165 i PZ VDE |
| Ristipääuran koko | 1 |
| Ruuvin ⌀:lle | 2,1 − 3 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6687001 |
|---|---|
| EAN | 4013288029836 |