Sähköasentajan Pozidriv-ruuvitaltta, Classic, täysin VDE-eristetty 3
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Pb swiss tools
- Tuotenumero
- G6683803
- Varastotilanne
- 56kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Malli
Kahva ja terä täysin eristetty jopa 1000 V standardin DIN EN IEC 60900 / VDE 0682-201 mukaisesti. Jokainen ruuvimeisseli testataan läpilyöntikestävyydeltään vesihauteessa.
Kapea kahva, jossa ihoa miellyttävä ja pitävä elastomeeripäällys sekä erityisen sitkeästä ja iskunkestävästä polypropeenista valmistettu ydin. Erityisen pintarakenteen ansiosta kahva on luistamaton myös märillä ja öljyisillä käsillä.
Terä PB Swiss Tools -erikoisseoksesta, jossa on mahdollisimman suuri kovuus ja erittäin korkea sitkeys.
Käyttötiedot
Töihin, joissa jännite on enintään 1000 V.
Tekniset tiedot
| Vetoprofiili | Pozidriv-ruuvimeisseli |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Ruuvimeisselit |
| Normi | SS EN IEC 60900 / VDE 0682-201 |
| Sarja | Classic VDE |
| Kokonaispituus | 270 mm |
| Terän pituus | 150 mm |
| Vetoprofiili | Pozidriv-ruuvimeisseli |
| Valmistajan merkintä | Classic VDE -ruuvinväännin |
| Ristipääuran koko | 3 |
| Ruuvin ⌀:lle | 5,3–7,2 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6683803 |
|---|---|
| EAN | 7610733064502 |