Sähköasentajan ristipääruuvitaltta (Phillips), pienennetty terän halkaisija, Kraftform-kahvalla, täysin VDE-eristetty 1
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kahvat ja terät täysin eristetty 1000 V:iin asti standardin DIN EN IEC 60900 / VDE 0682-201 mukaisesti. Jokainen yksittäinen ruuvitaltta testataan läpilyöntikestävyyden osalta vesihauteessa.
Kraftform-kahva iskunkestävästä muovista integroiduilla pehmeillä tartunta-alueilla helpottaa vääntömomentin siirtoa ja on siten hellävarainen kädelle ja käsivarrelle.
Terä erittäin seostetusta erikoisteräksestä, sinkkifosfatoitu.
Pienennetty terän halkaisija integroidulla suojaisoloinnilla syvällä sijaitseville ruuvi- ja jousielementeille (terän halkaisija = eristeen halkaisija terän etualueella).
Käyttötiedot
Töihin, joissa jännite enintään 1000 V.
Tekniset tiedot
| Vetoprofiili | Phillips-ruuvimeisseli |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Ruuvimeisselit |
| Normi | SS EN IEC 60900 / VDE 0682-201 |
| Kokonaispituus | 178 mm |
| Terän pituus | 80 mm |
| Vetoprofiili | Phillips-ruuvimeisseli |
| Valmistajan merkintä | 162 iS |
| Ristipääuran koko | 1 |
| Ruuvin ⌀:lle | 2,1 − 3 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6686201 |
|---|---|
| EAN | 4013288160140 |