Sähköasentajan ristipääruuvitaltta (Phillips), Kraftform-kahvalla, täysin VDE-eristetty 2
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kahvat ja terät täysin eristetty 1000 V:iin asti standardin DIN EN IEC 60900 / VDE 0682-201 mukaisesti. Jokainen yksittäinen ruuvitaltta testataan läpilyöntikestävyyden osalta vesihauteessa.
Kraftform-kahva iskunkestävästä muovista integroiduilla pehmeillä tartunta-alueilla helpottaa vääntömomentin siirtoa ja on siten hellävarainen kädelle ja käsivarrelle.
Terä erittäin seostetusta erikoisteräksestä. Mikrohimmennetty kromattu pinta, mustat kärjet tai Lasertip-kärjet, kemiallisesti nikkelöidyt.
Käyttötiedot
Töihin, joissa jännite enintään 1000 V.
Tekniset tiedot
| Vetoprofiili | Phillips-ruuvimeisseli |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Ruuvimeisselit |
| Normi | SS EN IEC 60900 / VDE 0682-201 |
| Kokonaispituus | 205 mm |
| Terän pituus | 100 mm |
| Vetoprofiili | Phillips-ruuvimeisseli |
| Talttakärki | lasertip |
| Valmistajan merkintä | 162 i PH VDE |
| Ristipääuran koko | 2 |
| Ruuvin ⌀:lle | 3,1 − 5,2 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6686002 |
|---|---|
| EAN | 4013288148711 |