Sähköasentajan Phillips-ruuvimeisseli, Classic, täysin VDE-eristetty 1
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Pb swiss tools
- Tuotenumero
- G6683701
- Varastotilanne
- 653kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
Kahva ja terä täyseristetty 1000 V:iin asti standardin DIN EN IEC 60900 / VDE 0682-201 mukaisesti. Jokainen ruuvimeisseli testataan erikseen läpilyöntikestävyyden osalta vesihauteessa.
Kapea kahva, jossa ihoystävällinen ja pitävä elastomeeripinnoite sekä ydin erityisen sitkeää ja iskunkestävää polypropeenia. Erityisen pintarakenteen ansiosta kahva on pitävä myös märin ja öljyisin käsin.
Terä PB Swiss Tools -erikoisseosta, jossa mahdollisimman suuri kovuus ja erinomainen sitkeys.
Käyttötiedot
Työskentelyyn jännitteisiin 1000 V asti.
Tekniset tiedot
| Vetoprofiili | Phillips-ruuvitaltta |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Ruuvimeisselit |
| Normi | SS EN IEC 60900 / VDE 0682-201 |
| Sarja | Classic VDE |
| Kokonaispituus | 175 mm |
| Terän pituus | 80 mm |
| Vetoprofiili | Phillips-ruuvitaltta |
| Valmistajan merkintä | Classic VDE -ruuvitaltta |
| Ristipääuran koko | 1 |
| Ruuvin ⌀:lle | 2,1 − 3 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6683701 |
|---|---|
| EAN | 7610733064410 |