Kuusiokolo-elektroniikkaruuvimeisseli Kraftform Micro 1,5 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Ergonomisesti muotoiltu monikomponenttikahva, jossa kevytkäyntinen pyörivä päätykorkki (etusormen kärjen tuki mahdollistaa erittäin tarkan työskentelyn). Optimaalisesti muotoiltu pikakiristysvyöhyke nopeaan ja tehokkaaseen kiristykseen sekä voimavyöhyke suurempien vääntömomenttien siirtoon.
Terät korkealaatuista työkaluterästä, mattakromattu pinta, musta kärki.
Hex-Plus-profiili estää ruuvinkannan muodonmuutoksen ja siirtää suuremman vääntömomentin.
Käyttötiedot
Tarkkaan ja tehokkaaseen kiristykseen elektroniikkatöissä. Ihanteelliset herkkiin säätö- ja hienosäätötöihin.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvitaltat |
|---|---|
| Vetoprofiili | Kuusiokoloavain |
| Kokonaispituus | 137 mm |
| Vetoprofiili | Kuusiokoloavain |
| Terän pituus | 60 mm |
| Valmistajan merkintä | 2054 Micro |
| Kokonaispituus | 157 mm |
| Kuusikulmainen | 1.5 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6274701,5 |
|---|---|
| EAN | 4013288175120 |