Kierretappikärjet, höyrykarkaistut M6
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
1/4 tuuman kuusiokara DIN 3126 C 6,3:n mukaan.
Käyttötiedot
Ihanteellinen liikkuviin korjaus- ja asennustöihin.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretappikärki |
|---|---|
| Normi | Pajastandardi |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Käyttö reikätuypin mukaan | enintään 1,5×D läpireiässä |
| Kierretyyppi | M |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H |
| Pinnoite | höyrykarkaistu |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Käsikierretappi |
| Nousuvaihe | B - 4 |
| Keskiöreiän ⌀ | 5 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 4.5 mm |
| Kierteen nousu | 1 mm |
| Normi | Pajastandardi |
| Kokonaispituus l | 37 mm |
| Leikkuupituus lc | 16 mm |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierteille | M6 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G130990M6 |
|---|---|
| EAN | 4062406281250 |