IMPACT-ruuvaushylsy, kuusiokanta, 1/2" Surface Drive 18 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Raskas malli käytettäväksi sähkö- tai paineilmakäyttöisten mutterinvääntimien kanssa. Poikittaisreiällä ja uralla kiinnitystä varten. Sisäneliö DIN 3121:n mukainen.
Turvallisuussyistä hylsyt on ehdottomasti kiinnitettävä sopivalla liitostapilla ja kumirenkaalla.
Materiaali
Kromimolybdeeniteräs, mustapintainen.
Etu
Surface Drive -profiili tarttuu ruuveihin kyljistä ja suojaa herkkiä kulmia. Ei vaaraa, että hylsyt puristuvat kiinni ja juuttuvat ruuveihin.
Tekniset tiedot
| Vetoprofiili | 6-kulmahylsyt Surfacedrive |
|---|---|
| Soveltuu konekäyttöön | kyllä |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| Tuotetyyppi | Hylsy |
| Pituus | 38 mm |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| ⌀ ulostulopuolella | 27 mm |
| Avaimenväli | 18 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G65101018 |
|---|---|
| EAN | 4991644353118 |