IMPACT-kuusiokolohylsy, 1/2" kääntyvällä muoviholkilla 21 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vankkarakenteinen sähkö- tai paineilmakäyttöisten mutterinvääntimien kanssa käytettäväksi. Poikittaisreiällä ja rengasuralla kiinnitystä varten.
Materiaali
Kromi-molybdeeniteräs, mangaanifosfatoitu.
Etu
- Kääntyvällä muoviholkilla (ulkopuolella) suojaamaan vanteita pyöränpultteja asennettaessa.
- Sijoittaminen voidaan tehdä ruuvinvääntimen käydessä, koska suojaholkki on vapaasti pyörivä.
- Muovi-insertillä, joka suojaa pyöränpulttien pintoja.
- Kuusikulmainen Transactions-profiili pidentää käyttöikää. <Rakenne
- Kääntyvällä muoviholkilla (ulkopuolella) vanteiden suojaamiseksi pyöränpultteja asennettaessa.
- Paikannus voidaan tehdä vääntimen käydessä, koska suojaholkki pyörii vapaasti.
- Muovisisäke suojaa pyöränpulttien pintoja.
- Kuusikulmainen Transactions-profiili pidentää käyttöikää.
Pyörien ja renkaiden vaihdossa on tärkeää, että mutterit tai pultit kiristetään kunnolla turvallisen ajon varmistamiseksi. Muoviholkilla varustettua kuusiokoloavainta voidaan käyttää varmistamaan, että mutterit tai pultit ovat riittävän kireällä vahingoittamatta vanteita. Hylsyavain soveltuu myös iskuvääntimeen.
Muoviholkki suojaa vanteita ja estää naarmut tai muut vauriot, joita työkalu voi aiheuttaa. Näin voit olla varma, että ajoneuvosi on aina parhaassa kunnossa.
Hylsyavain on tärkeä osa jokaista autokorjaamoa. Riippumatta siitä, työskenteletkö itse ajoneuvosi parissa vai annatko ammattilaisen vaihtaa pyörät ja renkaat, tämä työkalu on välttämätön.
Rakenne
Vahva rakenne käyttöön sähkö- tai paineilmatoimisilla mutterinvääntimillä. Poikkireiällä ja rengasuralla kiinnitystä varten.
Materiaali
Kromimolybdeeniteräs, mangaanifosfatoitu.
Etu
Tekniset tiedot
| Vetoprofiili | 6-kulmahylsyavaimet |
|---|---|
| Soveltuu konekäyttöön | kyllä |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| Tuotetyyppi | Hylsyavainhylsy |
| Muoviholkilla | kyllä |
| Pituus | 85 mm |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| ⌀ ulostulopuolella | 30 mm |
| Avaimenväli | 21 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G65126021 |
|---|---|
| EAN | 4000896055135 |