Kuusiokärkihylsy 1/2 tuumaa 15 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN 3124
Rakenne
Taottu korkealaatuisesta teräksestä, sisältä viistetty nopeaa tarttumista varten ruuvinkantoihin. Sisäneliö tiukoin toleranssein varmaa kiinnitystä varten vääntötyökaluun. Sisäneliö standardin DIN 3120 mukaan.
Tiukkien toleranssien avainvälit säästävät ruuvinkantoja ja muttereita.
Ohutseinäinen myös työskentelyyn erittäin ahtaissa tiloissa. Kuusiokolossa HT-Drive-profiili, joka säästää ruuveja ja muttereita.
Materiaali
Kromivanadiiniteräs, kromattu.
Huomautus
GARANT- ja HOLEX-kuusiokärkihylsyinserttejä on saatavana myös tuumamitoissa (GARANT: nro 642232; HOLEX: nro 642222).
Tekniset tiedot
| Pinta | kromattu |
|---|---|
| Materiaali | kromivanadiiniterästä |
| Tuotetyyppi | Hylsy |
| Vetoprofiili | Kuusiokulmahylsyt |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| Normi | DIN 3124 |
| ⌀ ulostulopuolella | 21.4 mm |
| Pituus | 38 mm |
| Avaimenväli | 15 mm |
| Vetoprofiili | Kuusiokulmahylsyt |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G64222915 |
|---|---|
| EAN | 4062406061784 |