Hylsy 1/2 tuumaa Torx®-kärjelle E18
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Taottu korkealaatuisesta teräksestä, sisäpuolelta upotettu, jotta ruuvinkantoihin saadaan nopea ote. Sisänelikanta tiukoin toleranssein varmistaa pitävän kiinnityksen vääntimeen. Sisänelikanta standardin DIN 3120 mukaan.
Optimaalinen kuiturakenne erityisen taontamenetelmän ansiosta. Avainvälit tiukoin toleranssein. Ei luisu ruuvin kulmien yli. Hellävarainen ruuvinkannoille ja muttereille. Jännitteettömästi ja vääntymättä karkaistu öljykylvyssä tarkan istuvuuden varmistamiseksi. Pyöröviimeistelty pinta.
Materiaali
Kromi-seosteräs, hilseilemätön kromaus nikkelin päälle.
Tekniset tiedot
| Pinta | nikkelipohjainen kromipinnoite |
|---|---|
| Materiaali | kromiterässeosta |
| Tuotetyyppi | Hylsykärki |
| Vetoprofiili | Hylsyavain TORX®-ruuveille |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| ⌀ ulostulopuolella | 21 mm |
| Pituus | 38 mm |
| Torx®-profiili | E18 |
| Profiilimitta a | 16.6 mm |
| Vetoprofiili | Hylsyavain TORX®-ruuveille |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G642700E18 |
|---|---|
| EAN | 4018754007301 |