12-kulmahylsy 1/2 tuumaa 19 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
DIN 3124
Rakenne
Taottu korkealaatuisesta teräksestä, sisäpuolelta viistetty nopeaa tartuntaa varten ruuvinkantoihin. Sisäneliö tiukoin toleranssein varmaa kiinnitystä varten vääntötyökaluun. Sisäneliö standardin DIN 3120 mukaan.
Avainvälit tiukoin toleranssein säästävät ruuvinkantoja ja muttereita.
Ohutseinäiset myös työskentelyyn erittäin ahtaissa tiloissa. 12-kulma (kaksoiskuusiokanta) HT-Drive-profiililla, joka on ruuveja ja muttereita säästävä.
Materiaali
Kromivanadiiniteräs, kromattu.
Huomautus
GARANT- ja HOLEX-12-kulmaruuvinväänninterät saatavana myös tuumamitoituksina (GARANT: nro 642132; HOLEX: nro 642122).
Tekniset tiedot
| Pinta | kromattu |
|---|---|
| Materiaali | kromivanadiiniterästä |
| Tuotetyyppi | Hylsyavainkärki |
| Vetoprofiili | 12-kulmahylsyavaimet |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| Normi | DIN 3124 |
| ⌀ ulostulopuolella | 26,5 mm |
| Pituus | 38 mm |
| Avaimenväli | 19 mm |
| Vetoprofiili | 12-kulmahylsyt |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G64212919 |
|---|---|
| EAN | 4062406061593 |