12-kulmahylsy 1/2 tuumaa 16 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
DIN 3124
Rakenne
Taottu korkealaatuisesta teräksestä, sisäpuolelta upotettu nopeaa tarttumista varten ruuvinkantoihin. Sisäneliö tiukoin toleranssein varmistaa tukevan kiinnityksen vääntötyökaluun. Sisäneliö DIN 3120:n mukaan.
Avainvälit tiukoin toleranssein säästävät ruuvinkantoja ja muttereita.
Ohutseinäinen myös työskentelyyn hyvin ahtaissa tiloissa. 12-kulma (kaksoiskuusikulma) HT-Drive-profiililla, joka on hellävarainen ruuveille ja muttereille.
Materiaali
Kromivanadiiniteräs, kromattu.
Huomautus
GARANT- ja HOLEX-12-kulmaiset hylsykärjet ovat saatavana myös tuumamittoina (GARANT: nro 642132; HOLEX: nro 642122).
Tekniset tiedot
| Pinta | kromattu |
|---|---|
| Materiaali | kromivanadiiniterästä |
| Tuotetyyppi | Hylsyavainkärki |
| Vetoprofiili | 12-kulmahylsyavaimet |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| Normi | DIN 3124 |
| ⌀ ulostulopuolella | 22,6 mm |
| Pituus | 38 mm |
| Avaimenväli | 16 mm |
| Vetoprofiili | 12-kulmahylsyavaimet |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G64212916 |
|---|---|
| EAN | 4062406061562 |