Paineilmakoepumppu 1450 1 1
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Koepainepumpulla, malli 1450, voidaan testata tiiviitä asennuksia. Pumppu mahdollistaa järjestelmien testauksen jopa 50 barin (725 PSI) paineeseen.
- Kaksivaiheinen vipukäyttö järjestelmän nopeaan täyttöön ja paineen muodostukseen.
- Paine säilyy automaattisesti. Venttiiliä ei tarvitse sulkea käsin.
- Suodatin tulo- ja lähtöpuolella paremman toimintavarmuuden takaamiseksi.
- Alumiininen ja hiilikuidulla vahvistettu PTFE-mäntäpumppu pidempää käyttöikää varten.
- Mitat P×L×K (720×220×240 mm); tilavuus/isku: 37,7 cm3.
Käyttötiedot
Erityisen sopiva käytettäväksi lämmitysjärjestelmissä, paineilmajärjestelmissä, jäähdytysjärjestelmissä, öljyasennuksissa, sprinklerijärjestelmissä ja muissa pienihalkaisijaisissa hydraulisissa putkistoissa.
Huomio
Tiiveyskokeet saa tehdä vain vedellä, öljyllä tai veden ja etyleeniglykolin seoksella.
Tekniset tiedot
| Suurin paine | 50 bar |
|---|---|
| Maksimilämpötila | 50 °C |
| Pumpun tilavuus per isku | 37.7 cm3 |
| Letkun liitäntäkierre | 1/2 tuumaa BSPP |
| Leveys | 220 mm |
| Pituus | 710 mm |
| Paino | 6,4 kg |
| Korkeus | 240 mm |
| Säiliön tilavuus | 13.6 l |
| Letkun pituus | 1.83 m |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G8148911 |
|---|---|
| EAN | 095691500724 |