Elektroniikkakärkiset pihdit 150 mm 150 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Siro muoto, kapeat leuat. Leukojen ulkoreunat pyöristetyt. Läpiläpimenevä tarkkuusnivel erittäin pitkällä ohjauksella parasta vakautta varten minimaalisella kitkalla. Pää ja nivel peilikiillotetut.
ESD-suojatut, ergonomiset 2K-tartuntaholkit. Patentoitu palautusjousi pienentää vastusta pihtejä suljettaessa. Näin työkappaleeseen kohdistuva voima voidaan annostella erittäin tarkasti.
Ovaalit/teräväkärkiset leuat, sileät tartuntapinnat.
Materiaali
Laakeriteräs vaativiin käyttökohteisiin, taottu.
Tekniset tiedot
| Pinta | peilikiillotettu |
|---|---|
| Paluujousella | kyllä |
| U-muoto | ovaalit/teräväkärkiset, leuat sileillä tartuntapinnoilla |
| Valmistusprosessi | Induktiokarkaistut leikkurit (45−48 HRC) |
| Materiaali | Huipputehokasta kuulalaakeriterästä |
| Tuotetyyppi | Kärkipihdit |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Leukojen toteutus | sileät tartuntapinnat |
| Pään leveys | 9.6 mm |
| Leukapituus | 20 mm |
| Leukojen toteutus | sileät tartuntapinnat |
| Kokonaispituus | 150 mm |
| Pinta | peilikiillotettu |
| U-muoto | ovaalit/teräväkärkiset, leuat sileillä tartuntapinnoilla |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G726140150 |
|---|---|
| EAN | 7314150103249 |