Elektroniikkakärkikärkipihdit, uritetut tartuntapinnat 150 mm 150 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suunnittelu
Virtaviivaiset muodot kapeilla leuoilla. Leukojen ulkoreunat pyöristetyt. Läpimenevä tarkkuusnivel erittäin pitkällä ohjauksella maksimaalisen vakauden saavuttamiseksi minimaalisella kitkalla. Pää ja nivel peilikiillotettu.
ESD-suojatut, ergonomiset 2K-kahvasuojat. Patentoitu palautusjousi vähentää vastusta pihtejä suljettaessa. Näin työkappaleeseen kohdistuva voima voidaan annostella erittäin tarkasti.
Ovaalit/teräväkärkiset, pitkät leuat, uritetut tartuntapinnat.
Materiaali
Vaativaan käyttöön tarkoitettu laakeriteräs, taottu.
Tekniset tiedot
| Pinta | peilikiillotettu |
|---|---|
| Paluujousella | kyllä |
| Valmistusprosessi | Induktiokarkaistut terät (45–48 HRC) |
| Kahva | 2K-tartuntahylsy |
| Materiaali | Huipputehokasta kuulalaakeriterästä |
| Tuotetyyppi | Kärkipihdit |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Leukojen toteutus | sileät tartuntapinnat |
| Pään leveys | 9 mm |
| Leukapituus | 32 mm |
| Leukojen toteutus | sileät tartuntapinnat |
| Kokonaispituus | 150 mm |
| Pinta | peilikiillotettu |
| Kahva | 2K-tartuntahylsy |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G726160150 |
|---|---|
| EAN | 7314150103225 |