Etuote-pihdit fosfatoitu, tartuntaholkeilla 200 mm 200 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erityinen, erittäin kapea pään muoto ahtaisiin työskentelytiloihin.
Läpimenevä nivelliitos (= kaksoisohjaus) puristumisvammojen suojauksella. Hienosäätö jousitetulla painikkeella, säädettävissä 5 asentoon tartuntaleveyden tarkkaa mukautusta varten. Etutartunta- ja sivutartuntatoiminto. Harmaafosfatoidut pihdit, kiillotettu pää, induktiokarkaistut hampaat (n. 61 HRC).
Tartuntaholkit monikomponenttimateriaalista.
Materiaali
Kromivanadiini-sähköteräs, taottu.
Käyttötiedot
Turvallinen etutartunta myös litteisiin työkappaleisiin kolmen kosketuspisteen ansiosta. Tarttuu, kiristää ja irrottaa myös sitkarkaisut ruuvinkannat sekä kuluneet pultit ja ruuvit.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Putkipihdit |
|---|---|
| Materiaali | Kromivanadiinisähköteräs |
| Leukojen toteutus | 3-pistekosketus |
| Kokonaispituus | 200 mm |
| Hienosäädön lukituskohteiden lukumäärä | 5 |
| Leukapituus | 27 mm |
| Puristumissuoja | kyllä |
| Putken tartuntaväli | 7/8 tuumaa |
| Kuusiokannan jänneväli | 22 mm |
| Automaattinen kiinnitys | kyllä |
| Leuan leveys | 11 mm |
| Valmistajan merkintä | TwinGrip |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G705992200 |
|---|---|
| EAN | 4003773087250 |