Tarkkuuslukkorengaspihdit A1
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
DIN 5254 A ja B – ulkoisille lukkorenkaille.
Rakenne
Kahva- ja nivelaosa taottu. Kärjet erikoisterästä, erittäin tarkasti koneistetut ja puristusliitetty pihdin runkoon.
Pihdit mustat. Pää hiottu. Muovipäällysteiset kahvat. Nivel, jossa integroitu avausjousi.
Etu
Asennetut kärjet kestävät jatkuvasti suurta kuormitusta ja niiden käyttöikä on jopa kymmenen kertaa pidempi kuin ruuvattujen kärkien.
Käyttötiedot
Lukkorenkaiden asennukseen ja irrotukseen.
Rakenne
Muoto A – suorat leuat.
Standardi
DIN 5254 A ja B – ulkopuolisille lukkorenkaille.
Rakenne
Kahva- ja nivelaosat taottuja. Kärjet erikoisterästä, erittäin tarkasti työstetyt ja puristettu pihdirunkoon.
Pihdit mustat. Pää hiottu. Muovipäällysteiset kahvat. Nivel integroidulla avaamisjousella.
Etu
Asennetut kärjet kestävät jatkuvasti suurta kuormitusta ja niiden käyttöikä on jopa kymmenkertainen verrattuna ruuvattuihin kärkiin.
Käyttötiedot
Lukkorenkaiden asennukseen ja irrotukseen.
Tekniset tiedot
| Pinta | musta |
|---|---|
| Kahva | muovipäällysteellä |
| Nivel integroidulla palautusjousella | kyllä |
| Vaihdettava kärki | ei |
| Materiaali | erikoisterästä |
| Tuotetyyppi | Lukkorengaspihdit |
| Normi | DIN 5254 A |
| Kahva lukitusmekanismilla | ei |
| Kärjen materiaali | Erikoisteräs |
| Rajoitinvasteella | ei |
| Kärjen ⌀ | 1.3 mm |
| Sokkarengaspihdit, käyttö | Suora ulkorengas |
| Leuan muoto | suora |
| Kokonaispituus | 140 mm |
| Normi | DIN 5254 A |
| Ulkoisen lukkorenkaan ⌀:lle | 10 - 25 mm |
| Muoto | A |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G719870A1 |
|---|---|
| EAN | 4045197504104 |